תנועת דרור ישראל הוקמה בשנת 2006 במטרה ליצור חברה שוויונית, ציונית, חינוכית ושיתופית שדוגלת בשלום ופועלת על פי חוקי הדמוקרטיה. חברי דרור ישראל מחנכים למעלה מ-130,000 חניכים ביניהם – ילדים, בני נוער וצעירים ופועלת במסגרות רבות – ביניהן: בתי ספר, תנועת הנוער העובד והלומד, מועדונים של בני נוער ועוד. הפעילות מכוונת אל כל המגזרים – אל יהודים, עולים חדשים, בדואים, ערבים, בני נוער עובדים ובני נוער מנותקים ומטרתה ליצור איחוד, שיתוף, הבנה וכבוד בין המגזרים.

הפעילויות שמקיימת תנועת דרור ישראל כוללת סמינרים, הפעלת מרכזי זכויות לבני נוער עובדים, ריכוז חברתי והדרכות בערים וכפרים, הדרכות בתנועת הנוער העובד והלומד, הדרכת מסעות לפולין, פעילות שמכוונת לקיום משותף בין יהודים וערבים, העברת פעילויות לפליטים מרצח העם בדארפור במטרה להפסיק את מעשי הרצח שמטרתם לפגוע בקבוצות שונות – התנועה מפיצה מידע ונתונים באמצעות מרכז הדרכה למבקרים, אתר אינטרנט, ימי עיון לציבור, דו"ח ציבורי שנתי ועוד. כמו כן, חלק מחברידרור ישראל הם חברי מערכת בעיתון החברתי החדש, דבר ראשון.

דרור ישראל

תמיכתה של דרור ישראל בהוצאה לאור דרור לנפש

דרור לנפש נוסדה על ידי חברי התנועה – ופועלת ברוח התנועה – המטרה של דרור לנפש היא להציג בפני הציבור יצירות מקוריות ויצירות מחודשות בתחום הספרות החלוצית וההגות הרעיונית. כמו כן, מציגה דרור לנפש מחקרים ביקורתיים אשר עוסקים בקשר שבין עיצוב החברה והכלכלה.

דרור ישראל – מטרות משותפות ל-3 תנועות

דרור ישראל כוללת 3 תנועות שלכולן מטרות משותפות – יצירת שוויון בין המגזרים השונים ואמונה בשלום, דמוקרטיה, ציונית וצדק חברתי. שלושת התנועות הינן:

    • תנועת הנוער העובד
    • תנועת הבוגרים – מחדשי רעיון החלוץ בישראל או בקיצור – מרח"ב
  • קהיליית קיבוצי הקבוצות השתפנית משימתית

תנועת הנוער העובד והלומד היא התנועה המגוונת והגדולה ביותר בכל הארץ – התנועה מחנכת את הצעירים לערכי שוויון, ציונות, דמוקרטיה, צדק החברתי, מעורבות ומנהיגות ומהווה הגוף המיצג של בני נוער עובדים – תפקידיו של הגוף המיצג הינם – ארגון בני הנוער, חינוכם, מתן ליווי מקצועי והגנה על זכויותיהם.ק.היליית קיבוצי הקבוצות השתפנית משימתית כוללת חברים שבגרו ובחרו להמשיך לקיים אורח חיים שתפני משימתי. כמו הקבוצות הצעירות- גם הבוגרים מחויבים בעשייה חינוכית וחברתית ותורמים לצמיחת המפעלים החינוכיים, האנושיים וההתיישבותיים בארץ.

דרור ישראל פועלת על מנת ליצור שינוי בחברה באמצעות הפעילויות הרבות של תנועת דרור ישראל – הפעילות החינוכית, הציבורית, התרבותית והיצירה אשר כוללת התמקדות במוזיקה, נוגעת התנועה בנושאים הרלוונטיים לחברה הישראלית ומנסה לשנות אותה- להחזיר אותה אל הערכים הישנים, למנוע את האלימות וליצור חברה שוויונית שמכבדת את כל המגזרים. למידע נוסף על תנועת דרור ישראל מוזמנים לבקר אותנו ברשתות החברתיות:

לעמוד הפייסבוק של התנועה >

לעמוד האינסטגראם של התנועה >

לחשבון הטוויטר של התנועה >

לחשבון הלינקדין של התנועה >

לערוץ היוטיוב של התנועה >