שנה טובה

"על ראש גבעה רמה נצבה אֵלָה עבוּתה וענֵפה. בימי האביב היתה כפורחת וכפתה היתה רעננה. על גל שרשיה סוּבּכו וראשה נמצא טל שמים…
..אך לא לעולם עלים, ופרחים לא לנצח נצחים! כּלה קיץ, בא הבּציר וימי הסתיו הגיעו. מארבע רוּחות בא הרוּח וַיִפּח בּאֵלָה וַתּתנצל את עֶדיה. נהפכו עליה לירקון ובדיה יבשוּ וימָלו. וימָלאו האפיקים עליה ועמקים יעטפו שללה. ישובו יושבי בצלה וירמסום ברגל גאוה וישׂימום סחי ומאוס. והאֵלָה נצבת בשלכת וכפּותיה פרוּשׂות השמימה: מי יחַיה יונקותי הנובלות? מי ילקט לאַחַד אחד העלים הבּלים בעמק רפאים?"

– יהודה לייב גורדון, העצמות היבשות

 
שנה-טובה
 
שנה של פעילות מסתיימת תמיד במעין אפיסת כוחות. לאורך השנה כולנו משקיעים כוחות יצירה רבים ומגוונים, ואילו קשיי היום-יום, בנוסף לקשיים של החברה הישראלית, גובים מחיר כבד. אנו מוצאים את עצמנו ניצבים אל מול קללותיה של השנה – הגזרות הכלכליות, המבצע הצבאי הגדול ברצועת עזה ובחירות כלליות שהמליכו עלינו ממשלה קשה ומנוכרת, ובה בעת האדם הפשוט היושב בציון שואל את עצמו "מי יחַיה יונקותי הנובלות?" – היכן הן הברכות אשר להן ייחלתי השנה?
את התשובה לכך ניתן למצוא כנראה רק בהתחדשותו של היחיד המרים את עצמו מעפר על מנת לחדש את עצמו ואת החברה הסובבת אותו.
 
 
 

 "היום תזרח השמש. ולא אותה של בוקר החורף, אשר פני אשה צעירה, רפויה וחיוורת לה, אלא שמש-קיץ, עזה, גדולה, נוצצת, ועיני האדם לא תוכלנה להביט בה. אור וחום מסביב. ואני אוהב את החיים. הוי, אחי, מה אוהב את החיים, מה אשמח על רגשותי, על נשימתי! לבי עולה על כל גדותיו… ויודע אני, שהחלק השני מחיי יהיה אחר ושונה…
..אני אוהב את הטוב, את היפה, את הטהור, את הנשגב, את העוז, את הצדק… אני שואף… אני חניך-הצער… אני נעלה על כל אלה ההבלים… אני חש חיים חדשים ואחרים – ובי צפון החומר להם… אני נושא את עיני… טובה ההכרה, טובה ההבנה!.. אני יודע, כי רק עינויים נכונו לי בעתיד, ולא אירא, ולא אפחד… אחר הנני… אני רעב – ושבע… גדולים יסורים… גדול הבודד… גדול הנודד… "מחר אני יוצא מזה".

– י.ח. ברנר, חורף

 
השנה המסתיימת על כל קללותיה הייתה שנה ברוכת פעילות בהוצאה לאור דרור לנפש ובתנועת דרור ישראל. היצירה הרוחנית המופיעה בהוצאתנו מכוונת כולה על מנת להעניק לקורא את המסד הרעיוני והרוחני להתחדשות החברתית שלו ושל החברה הישראלית כולה. בפרוש השנה החדשה אנו גאים להציג כאן בפניכם את רשימת הפרסומים החדשה שלנו וכמה דוגמאות מפירות עמל השנה שחלפה.
תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה.